On-line tanulási környezetek használatának sajátosságai a felsőoktatásban

206

On-line tanulási környezetek használatának sajátosságai a felsőoktatásban


A felsőoktatásban ma már szinte természetesnek mondható, hogy léteznek olyan on-line tanulási környezetek, amelyek elsődleges célja a tanulási tevékenység segítése. Ezek oktatói és hallgatói használata még nem általános, de az elmúlt évek hétköznapi tapasztalatai, a felhasználók felől érkező elvárások, a megoldott problémák, a fejlesztési kísérletek, vagy akár a naplózott on-line tevékenységek rendszeres statisztikai elemzése már megfelelő alapot adhat a folyamatos fejlesztésre.

On-line tanulási környezetet létrehozni nagyon egyszerű, működtetni változó mértékben nehéz. Tartalommal és tevékenységgel feltölteni pedig bizonytalan pedagógiai feladat. Nincs két egyforma keretrendszer, hiszen még az azonos platformra épülő megoldások is már kezdettől fogva önálló életet élnek. A hétköznapok gyakorlatában az egyszerű dokumentumcserétől kezdve egészen az on-line kooperatív csoportmunkáig, egymástól igen eltérő felületekkel találkozhatunk. A legtöbb on-line felület elsősorban a hagyományos értelemben vett oktatói és hallgatói munka kiegészítésére, a tanulási tevékenység eredményesebbé tételére jön létre.

több kevesebb


Agria Média 2008 és ICI-8 Információtechnikai és Oktatástechnológiai Konferencia és Kiállítás

Oktatás, Számítógéppel támogatott oktatás

oktatás, felsőoktatás, on-line tanulás, elektronikus tanulási környezet, informatika, e-learning, e-tanulás

Dr. Ollé János (előadó)

10:38

2008. október 27.

Jakubik Gábor

2010. december 6.

206
<iframe width="480" height="385" src="//videotorium.hu/hu/embed/2402" frameborder="0" allowfullscreen="allowfullscreen"></iframe>